Lihtsamad torutööd, milleks on näiteks dušisegisti vahetamine, veefiltrite puhastamine, kergema ummistuse likvideerimine või valamualuste torude

ühendamine, ei tohiks käia üle jõu peaaegu mitte kellelegi. Kui selleks aga aega ning teadmisi siiski napib või puudub soov olla isehakanud torumees, on kindlasti kasulik ka hõlpsamat torutööd tegema kutsuda üks asjatundlik santehnik.

Soovitame meie kogenud torutööde teostajaid ehk santehnikuid mistahes probleemi korral, olgu selleks sanitaartehniliste seadmete paigaldamine (WC-potid, kraanikausid ja segistid), sanitaartehnilised avariitööd (ummistuste likvideerimine, külmunud torude sulatamine, torude remont), boilerite paigaldus ja hooldus, veemõõtjate paigaldus ja taatlemine, torude soojustamine, küttesüsteemide paigaldus ja hooldus, kanalisatsioonitorustiku survepesu jpm.

Santehniku appikutsumisest ei pääse mitte kuidagi sel juhul, kui tegemist on mõne tõsisemat sorti avariilise juhtumiga. Sanitaartehnilised avariitööd kuuluvad igal juhul vaid professionaalse santehniku tegevusvaldkonda, kuna vajavad kiiret sekkumist. Kõige sagedasemad sanitaartehnilised torutööd on näiteks kanalisatsiooniummistuste likvideerimine, seda nii sise- kui väliskanalisatsiooni puhul, talvisel ajal ka külmunud torude sulatamine ning selle tagajärjel lõhkenud torude remontimine ning ka veeavariide likvideerimine.

Santehniku põhiliseks tegevuseks on ka sanitaartehnika toodete remont ja hooldus. Sanitaartehnika tõrgeteta toimimise alusteks on õige paigaldus, hoolikas kasutamine, regulaarne puhastamine ja õigeaegne tehniline hooldus.

Väga levinud probleemiks torutöödel ongi just torustiku või sanitaartehnika pisivigade eiramine, mistõttu kergelt parandatav viga võib ühel hetkel kasvada suureks probleemiks. Näiteks purunenud detail WC-poti paagi mehhanismis, mille kordategemine on kogenud torumehe ühe näpuliigutuse kaugusel, võib ühel õnnetul hetkel tähendada kogu mehhanismi vahetamist. Või tilkuval segistil, mille kordategemiseks on vaja ainult sisu puhastada, peab mõne aja pärast juba hoopis uue sisu paigaldama.

Torustiku kaamerauuring on hea võimalus edasisteks torudöödeks ja kontrollida oma torude korrasolekut. Vaatlused teostatakse spetsiaalsete erinevates suurustes kaameratega, millega näeme vajadusel probleemseid kohti täies ulatuses. Mõned torukaamerad on varustatud ka foto- ja filmimise funktsiooniga. Torukaamera abil saame tuvastada lekkeid, deformatsioone, ummistuste põhjuseid ja määrata ära toru kalded – kõik see on vajalik kogu torustiku süsteemi häireteta tööks.

Väiksemaid torusid, mis on tavaliselt majasisesed torud, on võimalik uurida fiiberkaameraga. Kuna fiiberkaamera on oma väiksuse tõttu kompaktne ja kergelt transporditav, saab sellega uurida või otsida ka muid probleemide põhjusi või objekte. Oleme uurinud fiiberkaameraga majaühendusi, põrandaaluseid ja ka püstakuid.

Kui ilmad muutuvad külmaks, siis suureneb ka tõenäosus, et veetorud ja kanalisatsioon võivad külmuda. Kõige järsemad ilmamuutused toimuvad siis, kui pärast pakast läheb ilm kiiresti soojemaks. Sellisel ajal tuleks olla torude külmumise suhtes eriti tähelepanelik, sest torustiku pinnale tekib kondenseerunud vesi, mis õhutemperatuuri tõustes aitab kaasa toru sisepinna ja torusisese vee jahtumisele. Isolatsioon takistab ka kondenseerumist. Samas vähendab torustiku isolatsioon väga palju torudes olevat müra.

Üheks võimalikuks lahenduseks sellisele probleemile on torude soojustamine. Eriti tasuks torude soojustamise peale mõelda siis, kui torud asuvad näiteks kütteta keldris või mõnes muus külmas ruumis. Soojustada saab vahtplastist, kivivillast või mineraalvillast isolatsiooniga. Soojustuse valik oleneb konkreetsest olukorrast ja alati on mõistlik nõu pidada või soojustust paigaldama kutsuda oma ala torutööde spetsialist.

Mõnikord on torud nii kehvas seisukorras, et torude soojustamine võib osutuda hoopis mõttetuks tegevuseks. Vanade ja roostes torude soojustamisele kulub palju raha, aga lõpptulemus võib ikkagi alt vedada. Sellisel juhul oleks mõistlik kaaluda torustiku renoveerimist, mis nõuab igal juhul torumeeste eriteadmisi ja oskusi.

Torude külmumine pole aga ainus põhjus, miks torusid soojustatakse. Seda tasub teha ka siis, kui soovite vähendada energiakadusid ja -kulusid. Soojavee- või küttetorudes kujutab iga soojuskadu endas kulu, mida on võimalik ennetavalt vähendada, kui kasutada tõhusat soojusisolatsiooni. Näide elust enesest: boiler kütab vee sobiva temperatuurini, pärast seda transporditakse soe vesi toru kaudu vee kasutuskohani. Et vesi püsiks kasutuskohta jõudmiseni torudes õigel temperatuuril, läheb vaja soojusisolatsiooni. Eriti kehtib see juhtudel, kui tegemist on pikkade torudega.

Meie kogenud santehnikud teostavad järgmisi torud soojustamisega seotud teenuseid:

  • Küttetorude isoleerimine;
  • Tarbevee torude isoleerimine;
  • Kanalisatsiooni torude isoleerimine.

Kui talvisel ajal ühtäkki enam kraanist vett ei tule või vesi ei voola enam kanalisatsiooni, siis arvatavasti tegemist külmunud torudega. Mitte mingil juhul ärge proovige külmunud torusid ise puhuri või fööniga sulatada. Jäätunud torude taga võib paikneda tapeet või puitsein, mis võib kuumutamise tagajärjel kõrbema või suisa põlema minna. Sellise probleemi puhul on ainus õige lahendus kutsuda appi kogenud santehnik.

Meie santehnikud kasutavad külmunud torude sulatamiselkuuma auru, mida aitab torusse juhtida spetsiaalselt selleks mõeldud peenike toru ja aurugeneraator. Külmunud toru ots võetakse lahti, peenike toru lükatakse jäätunud torusse ja aurugeneraator laseb sinna tulist auru. Külmunud torude sulatamine toimib mõnikord ka elektri abil, sellisel puhul ühendatakse juhtmed jääs toruga ja lastakse see soojaks.

Paukuva pakase ajal tuleb külmunud torude sulatus ette võtta võimalikult kiiresti. Eriti kehtib see maa-aluste jäätunud torude kohta, sest kui lumekatet napib, võib üks öine pakane pikendada jääs torude pikkust lausa kümne meetri võrra. Jääs torud võivad üsna lühikese ajaga ka puruks paisuda ja sedasi läheb see õnnetus juba palju kulukamaks. Niisiis, kui torud jääs – kutsu kindlasti appi torutööde professionaalne torumees ja külmunud torude sulatamine toimub kiiresti ning korralikult!
Külmunud plastiktorude sulatamine
Plastiktorude puhul on kõige tõhusam kuum aur, mis peenikese vooliku abil juhitakse otse külmunud torusse. Kasutame vastavalt olukorrale nii elektrilist kui ka gaasi peal töötavat aurugeneraatorit.

Külmunud metalltorude sulatamine
Külmunud metalltorude sulatamisel kasutame elektritrafot. Elektrivool läbib toru ja soojendab selle kiiresti üles, mille tulemusel jää sulab. Antud meetodi kasutamise eelduseks on kahest otsast ligipääs torule. Voolu puudumisel saame kohale tuua ka elektrigeneraatori.

Kanalisatsioonitoru sulatamine
Külmunud kanalisatsiooni saab lahti kuuma auruga või spetsiaalse survepesuriga. Survepesuri puhul aitab jääd sulatada pesuri otsas olev eriline düüs, mis liigub ise mööda toru edasi.

Kui torud on jäätunud, tuleb kiiresti tegutseda. Viivitada ei maksa, sest jää “kasvab” mööda torusid edasi, paisub ja mingil hetkel pressib toru lihtsalt katki. Aastatega oleme omandanud väga suure kogemuse sulatustööde alal, samuti on meil korralik ja toimiv tehnika pea kõikide veevärgi külmumisprobleemide lahendamiseks.

Kutsu kogenud santehnik helistades numbril 55510072 ja vabane jääs torudest!

Pakasega ja kevadel, mil temperatuur võib sagedasemini vahelduda, kipuvad mõnikord jäätuma ka vihmaveetorud ja -rennid.

Päikselise ilmaga hakkab lumikatusel kiiresti sulama, kuid vihmaveetoru on alles külmakraadide küüsis ja rennis voolav vesi võib kiiresti jäätuda. Selline probleem on üsna tõenäoline, kui katus või pööning on valesti soojustatud. Selle tulemusel hakkab lumi kütmise ja soojendava päikese tõttu sulama vastu katust ning vihmaveetorud ja -rennid ummistuvad jääga. Sulav vesi ei saa enam ära voolata ja külmunud vihmaveerenni külgedele tekivad jääpurikad, mis muutuvad järjest suuremaks ja lisavad vihmaveerennile liigset koormust. Kui vihmaveesüsteemi ei sulatata, võib jäätunud vihmaveerenn aja jooksul lihtsalt praguneda või suure koormuse all katki minna. Eriti oluline on vihmaveesüsteemi sulatamine siis, kui katuseräästad paiknevad inimeste liikumisteede kohal.

Külmunud vihmaveesüsteemi sulatamine on kindlasti soodsam kui puruks külmunud rennide või vihmaveetorude vahetamine. Meie oskuslikud santehnikud kasutavad vihmaveesüsteemi sulatamisel spetsiaalset aurugeneraatorit, mis selle töö lihtsalt ja kiiresti ära teeb.

Teinekord ei ole vihmaveesüsteemi külmumise põhjuseks õues laiuv pakane, vaid hoopis vihmaveetorusse valesti paidaldatud küttekaabel. Väga tihti on torutööde teostajad vihmaveetoru sulatama minnes oma praktikas näinud, kus sulatuskaablid on vihmaveetorudesse paigaldatud valesti või siis kinnitustest lahti tulnud, ulatudes teinekord toru otsast välja või vedeledes suisa keset kõnniteed. Lisaks valesti paigaldatud vihmaveetorule või küttekaablile võib vihmaveesüsteemile talvisel külmal ajal saatuslikuks saada laiskus, kui sügisel või kevadel ei ole viitsitud ära koristada sinna sattunud sodi. Vihmaveesüsteemide puhastamine on küll tüütu, kuid vajalik töö, mida on soovitatav teha vähemalt kaks korda aastas, eriti oluline on vihmaveesüsteemide puhastamine enne talve.

Kutsu kogenud torumees appi helistades numbril

Santehnik.ee teostab kõiki santehnilisi töid ja pakub operatiivset torutööde teenust.

* Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: 55510072

Kutsu kogenud torumees appi helistades numbril

Santehnik.ee teostab kõiki santehnilisi töid ja pakub operatiivset torutööde teenust.

* Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: 55510072