Santehnikute jaoks on igapäevane saada väljakutseid, kus kliendil on probleeme WC-poti loputuskastist jooksva veega. Kui WC-potis vesi tilgub või lausa juba jookseb, siis on kasulikum juba kutsuda kohale santehnik, sest sellised probleemid loputuskastis ainult süvenevad ning märkamata ei jää ka kasvavad veearved. 

Miks vesi enam WC-poti loputuskasti kinni jääda ei taha? 

Põhjus on enamasti selles, et WC-poti loputuskastis asuv klapp ei sulgu korralikult, sest selle pinnad ning ümbrus on karedast -ja seisvast veest tekkinud limajase kihi ning katlakiviga koos. Samuti tekitavad klapiple ning loputuskasti sisule probleeme ka erinevad WC-poti puhastusained, mis lisatakse WC-poti paaki ning millede tõttu tekib seal kilejas kiht. Seetõttu ei tasu WC-poti paaki valada torupuhastusainet ning loota, et see suudab nüüd jooksva või niriseva vee peatada loputuskastist. Samuti on sellise keemia kasutamisel oht, et sellega segunenud loputuskasti vesi võib pritsida inimeste nahale või silmadesse. Kui olete kasutanud torukeemiat, siis palume sellest teada anda ka santehnikule, et too oskaks hoida oma tervist ja silmi selle eest. Aga üldjuhul suudab kogenud santehnik puhastada ettevaatlikult loputuskasti sisu ja mehhanismid nii, et süsteem toimib pärast seda jälle nagu uus. Teine kõige tavalisem probleem loputuskastist jooksva veega on just selle WC-poti vanus. Kui WC-pott on vana siis võib lisaks eeltoodud põhjustele olla tegemist ka kummist klapi mõranemisega ning sellisel juhul peab santehnik vahetama välja selle mehhanismi osa või halvimal juhul paigaldama uue poti.

Kolmas levinud põhjus on loputusmehhanismi rike või purunemine. Selle põhjustajaks on enamasti torustikus liikuv sodi või setted, mis takerduvad loputusmehhanismi osade vahele ja tekitavad olukorra kus loputuskastis kogunev vesi jookseb või ei jookse üldse enam.Sellisel juhul tuleb kogenud santehnikul vahetada välja mehhanismi detailid ning sama õnnestub ka seinasiseste pottide puhul ehkki esmapilgul võib see tunduda võimatu. Seinasiseste WC-pottide kasutajate rahustuseks võime kinnitada, et nende pottide tootjad on sellele olukorrale mõeldud ning kõik seinasiseste WC-pottide raamid on konstrueeritud nii, et paagi seest on võimalik läbi vajutusnupu ava eemaldada kogu loputusmehhanism ning selle detailid. Santehnik võtab seinasisestel WC-pottide vajutusnupu eest ära ning seejärel saab ta paagi seest loputusmehhanismi välja võtta ja vajadusel kas parandada või asendada. See on ka peamine põhjus, miks seinasisestel WC-pottidel on vajutusnupud on pea sama suurusega nagu seda ümbritsevad plaadid. Kogenud santehniku käe all on WC-poti remont muretu ja lahenduse leiab nii loputuskastist tilkuvale veele, kui ka tõrkuvale WC-poti vajutusnupule. Kui WC-poti nupp jääb alla või vesi jookseb, siis ära viivita probleemi lahendamisega ja kutsu esimesel võimalusel kogenud santehnik.

WC poti loputuskasti vesi niriseb või koguni jookseb, sellest probleemist loe lähemalt SIIT.