Külmunud vihmaveesüsteemi sulatamine

Külmunud vihmaveesüsteemi sulatamine

Pakasega ja kevadel, mil temperatuur võib sagedasemini vahelduda, kipuvad mõnikord jäätuma ka vihmaveetorud ja -rennid. Päikselise ilmaga hakkab lumi katusel kiiresti sulama, kuid vihmaveetoru on alles külmakraadide küüsis ja rennis voolav vesi võib kiiresti jäätuda. Selline probleem on üsna tõenäoline, kui katus või pööning on valesti soojustatud. Selle tulemusel hakkab lumi kütmise ja soojendava päikese tõttu sulama vastu katust ning vihmaveetorud ja -rennid ummistuvad jääga. Sulav vesi ei saa enam ära voolata ja külmunud vihmaveerenni külgedele tekivad jääpurikad, mis muutuvad järjest suuremaks ja lisavad vihmaveerennile liigset koormust. Kui vihmaveesüsteemi ei sulatata, võib jäätunud vihmaveerenn aja jooksul lihtsalt praguneda või suure koormuse all katki minna. Eriti oluline on vihmaveesüsteemi sulatamine siis, kui katuseräästad paiknevad inimeste liikumisteede kohal.

Külmunud vihmaveesüsteemi sulatamine on kindlasti soodsam kui puruks külmunud rennide või vihmaveetorude vahetamine. Meie oskuslikud santehnikud kasutavad vihmaveesüsteemi sulatamisel spetsiaalset aurugeneraatorit, mis selle töö lihtsalt ja kiiresti ära teeb.

Teinekord ei ole vihmaveesüsteemi külmumise põhjuseks õues laiuv pakane, vaid hoopis vihmaveetorusse valesti paidaldatud küttekaabel. Väga tihti on torutööde teostajad vihmaveetoru sulatama minnes oma praktikas näinud, kus sulatuskaablid on vihmaveetorudesse paigaldatud valesti või siis kinnitustest lahti tulnud, ulatudes teinekord toru otsast välja või vedeledes suisa keset kõnniteed. Lisaks valesti paigaldatud vihmaveetorule või küttekaablile võib vihmaveesüsteemile talvisel külmal ajal saatuslikuks saada laiskus, kui sügisel või kevadel ei ole viitsitud ära koristada sinna sattunud sodi. Vihmaveesüsteemide puhastamine on küll tüütu, kuid vajalik töö, mida on soovitatav teha vähemalt kaks korda aastas, eriti oluline on vihmaveesüsteemide puhastamine enne talve. 

Kutsu kogenud torumees appi helistades numbril

Santehnik.ee teostab kõiki santehnilisi töid ja pakub operatiivset torutööde teenust. 55510072

* Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: 55510072