Külmunud torude sulatamine

Külmunud torude sulatamine

Kui talvisel ajal ühtäkki enam kraanist vett ei tule või vesi ei voola enam kanalisatsiooni, siis arvatavasti tegemist külmunud torudega. Mitte mingil juhul ärge proovige külmunud torusid ise puhuri või fööniga sulatada. Jäätunud torude taga võib paikneda tapeet või puitsein, mis võib kuumutamise tagajärjel kõrbema või suisa põlema minna. Sellise probleemi puhul on ainus õige lahendus kutsuda appi kogenud santehnik.

Meie santehnikud kasutavad külmunud torude sulatamisel kuuma auru, mida aitab torusse juhtida spetsiaalselt selleks mõeldud peenike toru ja aurugeneraator. Külmunud toru ots võetakse lahti, peenike toru lükatakse jäätunud torusse ja aurugeneraator laseb sinna tulist auru. Külmunud torude sulatamine toimib mõnikord ka elektri abil, sellisel puhul ühendatakse juhtmed jääs toruga ja lastakse see soojaks.

Paukuva pakase ajal tuleb külmunud torude sulatus ette võtta võimalikult kiiresti. Eriti kehtib see maa-aluste jäätunud torude kohta, sest kui lumekatet napib, võib üks öine pakane pikendada jääs torude pikkust lausa kümne meetri võrra. Jääs torud võivad üsna lühikese ajaga ka puruks paisuda ja sedasi läheb see õnnetus juba palju kulukamaks. Niisiis, kui torud jääs – kutsu kindlasti appi torutööde professionaalne torumees ja külmunud torude sulatamine toimub kiiresti ning korralikult!
 

Külmunud plastiktorude sulatamine
Plastiktorude puhul on kõige tõhusam kuum aur, mis peenikese vooliku abil juhitakse otse külmunud torusse. Kasutame vastavalt olukorrale nii elektrilist kui ka gaasi peal töötavat aurugeneraatorit.

Külmunud metalltorude sulatamine
Külmunud metalltorude sulatamisel kasutame elektritrafot. Elektrivool läbib toru ja soojendab selle kiiresti üles, mille tulemusel jää sulab. Antud meetodi kasutamise eelduseks on kahest otsast ligipääs torule. Voolu puudumisel saame kohale tuua ka elektrigeneraatori.

Kanalisatsioonitoru sulatamine
Külmunud kanalisatsiooni saab lahti kuuma auruga või spetsiaalse survepesuriga. Survepesuri puhul aitab jääd sulatada pesuri otsas olev eriline düüs, mis liigub ise mööda toru edasi.

Kui torud on jäätunud, tuleb kiiresti tegutseda. Viivitada ei maksa, sest jää “kasvab” mööda torusid edasi, paisub ja mingil hetkel pressib toru lihtsalt katki. Aastatega oleme omandanud väga suure kogemuse sulatustööde alal, samuti on meil korralik ja toimiv tehnika pea kõikide veevärgi külmumisprobleemide lahendamiseks.

Kutsu kogenud santehnik helistades numbril 55510072 ja vabane jääs torudest!

 

Kutsu kogenud torumees appi helistades numbril

Santehnik.ee teostab kõiki santehnilisi töid ja pakub operatiivset torutööde teenust. 55510072

* Tööde tellimine ja aja broneerimine ainult telefoni teel: 55510072